Szkło artystyczne i witraż - co słychać?
Najświeższe informacje publikujemy też na naszym Facebooku, na który zapraszamy!
Szkło artystyczne w Trąbkach
Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w wystawie "Szkłowiek", zorganizowanej przez Mazowieckie Centrum Promocji Kultury. Miejscem wystawy była zabytkowa hala produkcyjna Starej Huty Czechy, w Trąbkach (niedaleko Garwolina).
Trójca Święta - witraż w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny i św. Judy Tadeusza w Słupsku - nowe zdjęcia i informacje
Polecamy wzbogaconą o nowy tekst i nowe zdjęcia (z montażu rusztowań i witraży) stronę poświęconą witrażom sakralnym w kościele w Słupsku.
Co to jest witraż?
Trwa realizacja witraży do kościoła w Pile
Paweł Przyrowski jest twórcą monumentalnej realizacji witrażowej w kościele p.w. Św Stanisława Kostki w Pile. Zrealizował już okna w Prezbiterium i szereg okien bocznych.
Pomóż w promocji wiedzy o witrażu i szkle artystycznym
Jeśli lubisz witraże, podoba Ci się szkło które pojawia się w architekturze i chciałbyś pomóc w rozpropagowaniu wiedzy o nich, możesz to zrobić umieszczając na swojej stronie jeden ze znaczków zaprezentowanych poniżej. Wybierz znaczek najlepiej pasujący do Twojej strony i skopiuj prezentowany kod HTML na swoją stronę. Po umieszczeniu znaczka możesz zgłosić mailem swoją stronę do naszego katalogu stron, dzięki czemu będziemy mogli się odwdzięczyć promując Twoją stronę w naszym serwisie.
Gosia - praktyka szkła i witrażu
Przez dwa tygodnie pracowała z nami Gosia - Małgorzata Gawronek, studentka Wydziału Szkła i Ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Radio "Solidarność"
Czy wiecie, co to jest? Czy wiecie, że ten drobny przedmiot - pudełeczko z kabelkami - ma swoje miejsce w najnowszej historii Polski, w wychodzeniu z komunistycznego zniewolenia?
A jaki to ma związek ze szkłem?
fot. ? Janusz Radziejowski
Tajemnicza szklana płyta z Beth She'arim
Położone na terenie dzisiejszego Izraela Beth She'arim za czasów króla Heroda było zamożnym miastem, do czasu gdy za bunt przeciw Rzymowi zostało w IV wieku spalone. O jego istnieniu zapomniano, aż do pierwszych odkryć archeologicznych w latach '30 XX wieku.