Drzwi szklane przesuwne i ścianka ze szkła artystycznego, fusing

drzwi kolor 2a

Szkło artystyczne w mieszkaniu na warszawskiej Saskiej Kępie, oddziela wnękę sypialni od salonu. Przegroda to zielono-żółto-niebieska ścianka zamocowana na stałe i oranżowo-purpurowo-niebiesko-zielone skrzydło drzwi przesuwnych. Gdy drzwi są zasunięte, razem ze ścianką tworzą jeden abstrakcyjny motyw. Motyw ten nawiązujący do obrazu będącego w posiadaniu właścicieli otrzymaliśmy od architekt wnętrz Dagmary Jankiewicz. Pani Dagmara jest projektantem całości wystroju. Naszym zadaniem było jak najwierniej przetransponować malarstwo na papierze na malarstwo na szkle. Tak wyglądał wyjściowy projekt:

projekt artystycznych drzwi szklanych przesuwnych

Drzwi otwierane są przy pomocy szklanego pochwytu. Został on wykonany w niebieskim kolorze, w kształcie lekko zakrzywionym, wszystko po to, by nie był widoczny i wtopił się w otaczający motyw.

Zdjęcia w galerii pokazują pracę oświetloną od strony sypialni i od strony salonu, a także w naszej pracowni w pełnym dziennym świetle. Widać jak zróżnicowane oświetlenie wpływa na odbiór kolorów.  Na zbliżeniu pokazano też jak zamocowany jest pochwyt / klamka - praktycznie jej nie widać.

Realizacja tego szkła była niezwykle pracochłonna, każda z tafli kilkakrotnie była wypalana w piecu, nie mówiąc już o dodatkowym hartowaniu.

Dodatkowe informacje

  • Data wykonania: 20-04-2015
  • Projektant: Paweł Przyrowski
  • Współpraca projektowa: Dagmara Jankiewicz
  • Pomysłodawca: Dagmara Jankiewicz
  • Technika wykonania: szkło stapiane (fusing), relief szklany barwny i dodatkowo emaliowany
  • Rodzaj obiektu:: Mieszkanie prywatne

Najnowsze od Paweł Przyrowski