Elementy wyposażenia wnętrz ze szkła stapianego

elementy baner

Ze szkła artystycznego wykonujemy: ściany, ścianki, balustrady, sufity, świetliki, okna, podłogi, blaty stołów i barów, wypełnienia stolarki i mebli. Elementy architektoniczne powstają w technice szkła stapianego (tzw. fusingu). Wszystkie prace projektujemy indywidualnie na zamówienie. Kolory są uzyskiwane poprzez barwienie szkła na gorąco (kolor jest wtapiany w strukturę szkła w temperaturze kilkuset stopni, co sprawia iż jest on trwały i nie zmieni się po upływie lat).

elementy kabina

Kabina prysznicowa ze szkła stapianego, barwnego.

 

elementy balustrada

Balustrada ze szkła stapianego, bez metalowych okuć - czysta, prosta forma.

 

elementy plafon

Plafon ze szkła stapianego z metalową konstrukcją wsporczą.

 

elementy ekran

Ekran ze szkła stapianego, jako osłona kaskady wodnej.


Wielkość. Wielkość elementów nie może być większa niż 1,5 m x 3 m. Jeśli są potrzebne większe przestrzenie należy pomyśleć o dodatkowych podziałach. Ciężar zależny od grubości szkła - 1 mkw szkła grubości 10 mm to 25 kg.
Wzmacnianie. W przypadku dużych rozmiarów wzmacnia się elementy poprzez hartowanie lub zwiększanie ich grubości.
Montaż. Elementy ze szkła artystycznego mogą być elementem samodzielnym, bądź stanowić część konstrukcji (metalowej, drewnianej). W przypadku konieczności stosowania okuć można je wykonać indywidualnie na zamówienie (pomagamy w tym).
Projekt elementów powstaje w oparciu o wstępną ideę zaproponowaną przez klienta, następnie rozwijaną i opracowywaną przez nas w formie symulacji komputerowej. Przed przystąpieniem do finalnego wypału wykonuje się próbki w szkle.
Jako materiał do elementów stosuje się szkło taflowe o różnych grubościach

Back to top
Back to top