Artyści szkła projektują i wykonują witraże i szkło artystyczne

baner o nas

 Zespół pracowni WITRAŻE s.c. w dzisiejszej postaci bierze swój początek z zespołu zebranego w 1975 roku przez Teresę Marię Reklewską, wybitną polską artystkę. Przekazała ona całą swoją wiedzę i umiejętność swoim uczniom.

T.M. Reklewska stworzyła mały, kilkuosobowy zespół wyraźnie i świadomie nawiązujący do pracowni artystycznych średniowiecza. Zespół dążący do odnajdywania jedności ducha w tworzeniu, zgodności pojmowania tematu i takiej samej rzetelności wykonania. Takie zasady wymagają dużej dyscypliny osobistej, pokory i otwartości, ale też wydają znakomite owoce. (...) Są wyznaniem wiary w prawdziwą rolę tworzenia Sacrum." (X.Placyd Galiński - benedyktyn).

Pracownia powstała z myślą o monumentalnych pracach sakralnych. Na początku istnienia wykonywano tylko tego typu prace. Wśród nich zaprojektowane przez Założycielkę witraże w gotyckich kościołach Wrocławia i Nowego Sącza, zabytkach klasy "0".

Dziś w nowej siedzibie, z nowym zapleczem technologicznym i zdobytym w ciągu ponad trzydziestu lat pracy doświadczeniem, Zespół nasz wykonuje prace ze szkła artystycznego wszelkiego typu: zarówno sakralne jak świeckie - monumentalne i mniejsze formy. Realizujemy witraże, szkło stapiane i mozaikę szklaną (wenecką). Usługowo gniemy szkło. Współpracujemy z doświadczonymi architektami i projektantami wnętrz.

Zespół pracowni to:

Paweł Przyrowski

 Uczeń Teresy Marii Reklewskiej z którą współpracował od 1979r.  Wraz z Tomaszem Tuszko  jest szefem…

Tomasz Tuszko

Artysta pracujący z równym powodzeniem w technikach witrażu i szkła artystycznego kształtowanego na gorąco.

Tomasz Bieliński

Odpowiedzialny za utrzymanie pracowni w ruchu: technikę, marketing, zaopatrzenie, finanse, logistykę, kadry....

Teresa Tuszko

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki. Studia odbywała na Politechnice Wrocławskiej oraz w École Nationale Supérieure…

Dagna Krysiak

Konserwatorka szkła i witrażu w pracowni Witraże s. c. Pierwsza w Polsce absolwentka kierunku Restauracja…

Jacek Kobyliński

Związany z pracownią WIRAŻE s.c. od ponad 20 lat. Specjalista w dziedzinie gięcia szkła oraz…
Back to top
Back to top