Przemysław Gintrowski - szklana tablica w IPN, pamiątka ostatniego koncertu artysty

21 październik 2014
żona i córka artysty wraz z Prezesem IPN, podczas uroczystości odsłanięcia tablicy żona i córka artysty wraz z Prezesem IPN, podczas uroczystości odsłanięcia tablicy fot. Piotr Gajewski i Witraże s.c.

Tablica ze szkła artystycznego, z wizerunkiem Przemysława Gintrowskiego oraz słowno - muzycznym cytatem (zapisem nutowym) z utworu jego autorstwa, została zaprojektowana z inicjatywy Instytytu Pamięci Narodowej. W ten sposób uczczono ostatni koncert artysty, który odbył się 1 marca 2012 roku, w sali W Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Warszawie.

Odsłonięcia tablicy dokonały żona i córka Barda, w towarzystwie prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego.

Tablicę zaprojektwał, wybrał zdjęcia i motywy, Tomasz Tuszko. Wykonana została przy użyciu technik malarskich oraz rytowania szkła. Tablicę zamocowano uchwytami ze stali nierdzewnej wklejonymi kotwami chemicznymi w ścianę. Dla zwiększenia czytelności tablica jest eksponowana na tle ekranu z blachy nierdzewnej szczotkowanej działającej jak lustro.

Zdjęcia z uroczystości odsłanięcia tablicy są autorstwa Piotra Gajewskiego.

Relacja z uroczystości i nieco dodaktowych informacji można znaleźć na stronie IPNna stronie IPN oraz na stronie wPolityce.plwPolityce.pl

 

Dodatkowe informacje

  • Data wykonania: 2014-10-20
  • Projektant: Tomasz Tuszko
  • Technika wykonania: technika własna
  • Lokalizacja:: Przystanek Historia, Instytut Pamięci Narodowej

Skomentuj

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól oznacznych (*).
Make sure you enter the (*) required information where indicated.

Back to top
Back to top